Palyatif Bakım Servisi Açıldı.
08 Ocak 2019

PALYATİF BAKIM SERVİSİMİZ AÇILDI

Gölköy Devlet Hastanesi Ailesi olarak yeniliklere imza atmaya devam ediyoruz. Çok kıymetli Gölköylü hemşehrilerimizin sevgi, saygı ve takdirini kazanmış olmanın bilinç ve sorumluluğu ile hastanemizi her geçen gün daha ileriye götürmek için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi siz değerli hemşehrilerimize ifade ederken ilçemiz için bir katma değer olacağını bildiğimiz Palyatif Bakım Servisimizin hastanemize, ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını dileriz. Servisimizin açılabilmesi için bize ihtiyacımız olan her 
türlü desteği sağlayan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ergün YANMAZ ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Mesut SAKA'ya tüm hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimizi sunar ve servisimizin açılabilmesi için özverili bir çalışma yürüten başta Başhekimimiz Dr. İbrahim Gökhan ÇALIŞKAN, Başhekim Yardımcımız Dr. Uğur KIRIŞ, Hastane Müdürümüz Ramazan AKKUŞ, Hastane Başhemşiremiz Hilal KAYA ve hastane Başhemşire Yardımcımız Remziye DEMİREL başta olmak üzere emeği geçmiş olan herkese teşekkürü bir borç biliriz. Her şey Gölköyümüz için.
Hastanemizde 08.12.2018 Cuma günü Palyatif Bakım Servisinin açılış Töreni gerçekleştirdik.. Açılış programımıza Kaymakamımız sayın Necdet ÖZDEMİR, Gölköy devlet hastanemiz Başhekimimiz Dr. İbrahim Gökhan ÇALIŞKAN, sayın muhtarlarımız ve çok sayıda sağlık çalışanlarımız katıldı. 
 
Açılış programında konuşan Başhekimimiz Dr. İbrahim Gökhan ÇALIŞKAN "En uzun ömürlü ve sağlıklı ilçesi sıfatına sahip İlçemiz nüfusunun yaş ortalamasının giderek yükselmesi, yaşlılıkla beraber eşlik eden hayati fonksiyonlarla gelen hastalıklarımızında buna eklenmesi nedeniyle hastaların hem yaşam kalitesi hem de sağlık problemlerinin komplike olması nedeniyle evde sıkıntılarını gideremeyen kanser hastaları, KOAH hastaları, yatak yarası bulunan hastalar, demans, ileri evre kalp yetmezliği, kronik ve son dönem hastalarımız için palyatif bakım servisini hastanemize uzun uğraş ve çabalar sonrası kazandırdık. Sağlık Bakanlığımızın 100 günlük eylem planında da belirttiği üzere palyatif bakım yataklarının yurt genelindeki eksikliğine ilçe hastanemiz olarak yenisi eklenmiş ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Palyatif bakım servimizin açılmasıyla birlikte yoğun bakım servisimizin de yükü hafifleyecektir. Palyatif Bakım Servisimiz de hastaların yanında refakatçıların sürekli kalabilecekleri fiziki düzenleme yapılmıştır. Hastalarımızın sürekli sağlık hizmeti alabilecekleri, hazır durumda bir doktorumuzun bulunduğu muayene odası ve sosyal imkanlarla donatılan çok amaçlı salon da bulunmaktadır. Servisimizle birlikte saydığım rahatsızlıklarla mücadele eden hastalar daha elverişli sağlık imkanına kavuşmuştur. Açılış programımıza katılımından dolayı Sayın Kaymakamımız Necdet ÖZDEMİR’ e teşekkürlerimi sunarım ve merkezimizin halkımıza kazandırılmasın da emeği geçen herkese teşekkür ediyor, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.
 
Açılışı yapılan Palyatif Bakım Servisimiz içerisinde 6 adet nitelikli odamız bulunuyor. Hastalarımızın tüm ihtiyaçları düşünülüp, tamamı tek kişilik olan odalarımızda televizyon, buzdolabı, banyo, WC mevcut olup, tüm temel ihtiyaçlarının kolayca karşılanabilmesi için odalarımız en ince ayrıntısına kadar dizayn edilmiştir. Ayrıca hasta yakınlarının dinlenebileceği ve hasta yakınlarımızla etkinliklerimizi gerçekleştirebileceğimiz ferah ve kullanışlı çok amaçlı salonumuz da mevcuttur. Servisimizde 1 anestezi hekimi, 1 iç hastalıkları hekimi, 1 servis sorumlu hemşiresi, 4 servis hemşiresi, 1 diyetisyen, 1 sosyal çalışmacı, 1 fizyoterapist, 1 psikolog ve 1 temizlik personeli hizmet vermektedir.
 100_4418.JPG 100_4427.JPG 100_4439.JPG
 100_4442-2.jpg Image-2.png palyatif4.png
 Image-4.png palyatf5.png palyatif3.png