T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Ordu Gölköy Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Ordu Gölköy Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun...

Güncelleme Tarihi: 20/08/2018

KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

      

        Kurban Bayramları özünde paylaşmayı, başkalarını düşünmeyi, kardeşçe kucaklaşmayı bağrında saklayan vakitlerdir. Kurban; ihtiyacı olana el uzatmak, mahzun sofraların hüznünü mutluluğa dönüştürmektir. Vefanın sırrı, hatırın ve hatırlanmanın anlamı bu özel günlerde saklıdır.
        Bu bayramın içinde; şükretmek ve hayatın özüne dair tefekkür etmek vardır. Kurbanın ne için feda edildiğini idrak etmek, bayramın sırrına ermekle eş değerdir. 
Hastane yönetimi olarak vatandaşlarımızın huzur içinde bayramlarını geçirebilmeleri için gereken tüm tedbirleri aldık. Başta acil servislerimiz olmak üzere her hangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli planlamalar yapıldı.  Bu vesileyle böylesi özel günlerde bile insanımızın sağlığı için büyük fedakârlıklarla görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
         Her yıl çok sayıda vatandaşımız ehil olmayan kişiler tarafından yapılan kesimler nedeniyle yaralanıyor. Vatandaşlarımızdan, veteriner kontrolünden geçirildiğinden emin oldukları kurbanlarını, resmi kurumların belirlediği hijyenik ortamlarda, uzmanlara kestirmelerini rica ediyorum.
         Vatandaşlarımız, bayramda beslenmelerine ayrıca özen göstermeli; yağsız veya az yağlı etleri tercih etmeli, aşırı et ve tatlı tüketiminden kaçınmalıdır. Yüksek tansiyon, kalp-damar, şeker hastalığı, mide gibi rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ayrıca dikkat etmelidir.
         Bayram dolayısıyla direksiyon başına geçen vatandaşlarımızdan da bu sevinçli günlerimizi mateme çeviren kazaların yaşanmaması için trafik kuralları konusunda daha duyarlı olmalarını ve hız yapmamalarını özellikle istirham ediyorum.
         Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramımızın İslâm âlemine, ülkemize ve tüm insanlığa yeni ve güzel günler getirmesini temenni eder, aziz milletimizin Kurban Bayramını tebrik ederim.’’

                                                                                                                                                            Dr.İbrahim Gökhan ÇALIŞKAN