Diyabet Okulu
01 Nisan 2022

Bakanlığımız tarafından yürütülen “Türkiye Diyabet Önleme Ve Kontrol Programı” kapsamında diyabetli hasta eğitimlerinin diyabet okulu adı altında standardize edilmesi planlanmıştır.

Hastanemizde bu program kapsamında diyabetli hasta eğitimi için diyabet okulu açılmıştır. Eğitim programına katılım ücretsiz olup, katılımcılara eğitim sonunda diyabet okulu adına diploma verilmiştir. Bu okul ile hem hastalığı hakkında daha bilinçli ve eğitimli diyabet hastalarının olması hem de diyabet hastası olmayıp bu hastalığa aday olan kişilerin diyabet hakkında bilinçlendirilmesinin sağlanması amaçlanmıştır.

Eğitimde hastanemizin doktorlarından Dahiliye Uzmanlarımız Dr. Ramazan ERGÜL  insülin tedavisi, diyabette beslenme tedavisi düzenlenmesi ve yapılan yanlışlar fizyoterapistimiz Şirin AKKUŞ, fiziksel aktivite ve egzersizin diyabetteki önemini Diyabet Hemşiremiz Hacer ERGÜL,  diyabetik ayak ve insülin uygulamaları hakkında eğitim vermiştir.

Hastalarımıza Diyabet Okulu Diplomalarını  Başhekimimiz Dr. Emrah ÇELENK  Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Hilal KAYA tarafından verilmiştir.

Diyabet Okuluna başvurmak isteyen vatandaşlarımız 0452 7412319 Dahili :1176 numaralı telefonlardan ulaşabilirler.

  • Diabet_Galeri1.jpg
  • images.jpg
  • k_10135843_k_25204158_diyabetlogo-600x400.jpg